категорії: блоґ-запис

Вивели новий гібрид: Фото-драма-терапію!

теґи: www.photodollstudio.com, Марина Куценко, Розкриття жіночності через фото автопортрет, фото-драма-терапія, фототерапия

      

Що може статися коли спарувати фотографію із психологією? Може з’явитися багатоваріантна мутація у вигляді фото-терапій, фото-аналізу та ще різних фото- і розумних слів-прикладок. Однак може й народитися царське дитятко, яке поведе за собою полки і відвоює священну чашу Грааля. Я розповідатиму про свій досвід, тому можете налаштуватися на всю мою суб

єктивність до такого дитятка, яке поки що зветься Фото-драма-терапія.

Все почалося з того, що дивний практицизм не дозволяв мені просто так фотографувати, хотілося мати з цього користь для людей, себе, світу в решті решт! Перебачивши багато фото непрофесійних моделей, мене за горло давила напруга на їхніх лицях. Вони посміхалися, але скутість була.

За кожним із нас полював об’єктив і всі ми відчували на собі тяжкість цього без емоційного погляду. Там де напруга, – там контроль, де контроль – там важність, а де важність – там страх. Страх зводе наші обличчя у напружені гримаси! І я подумала – а для кого це взагалі потрібно? Терпіти насильство і страх та ще й за свої гроші.

 Дякувати богу, якось у медитації, мої ангели послали мені словосполучення «Курс Фотогенічності». Я так собі записала і задумалася на півроку.  Потім стала все сміливіше використовувати різні техніки на розслаблення людини у кадрі. Якось одна клієнтка сказала:

–         це не фото сесія, а цілий тренінг!

І я подумала, а чом би й ні! Фото-тренінг – це ж власне і є та користь, яка веде до  задоволення від процесу фотографування. Тільки думка промайнула, як мене запросили на Студ кемп у Національний авіаційний лектором із моїм ще сируватим матеріалом. Студентів зібралося дуже багато і це було маяком, що тема дійсно актуальна і потрібна. Потім одна модельна агенція зацікавилася моїм курсом Фотогенічності і попросила адаптувати його для юних моделей, у яких ще є труднощі із саморозкриттям у кадрі. Ефект на моделях теж мене підбадьорив. Потім намалювалася на горизонті психолог Наталка Гладка, що запропонувала створити тандемний тренінг Розкриття жіночності через фото автопортрет. І одночасно ідея запалила іншу психолога Ірину Жабську, проект із якою ще готується.

Що ж такого надзвичайного в основі Фото-драма-терапії? Перше – це довіра всевидячому люблячому оку, яким є об’єктив фотоапарата, друге – це відчуття себе зсередини за допомогою того ж таки ока (відслідковування себе за допомогою автопортретів), та третє – відпускання свого тіла та, відповідно, надлишкового контролю над своїми діями. Ці три кити вершать чудо! Робота із тілом йде через фото-йога гімнастику (дихання та вправи із кундаліні йоги, інструктором якої я є). Також використовується багато несподіваних, навіть таки, шокових моментів, котрі збивають із пантелику і дають людині дійсно відпустити себе.

Експеримент триває, охочих потрапити на тренінги стає все більше. Цієї неділі, 13 червня пройде черговий тренінг Розкриття жіночності через фото автопортрет. Бажаючі ще мають час записатися.

Підготувала Марина Куценко

СтудіяФотоЛялька

www.photodollstudio.com